7. Arguvanlı Ozanları Anma Etkinliği (Ali Rıza UĞURLU )
aliriza

Ankara Arguvanlılar Kültür Ve Dayanışma Derneğinin Hazırlamış Olduğu Sanat Önderlerinden ‘’Derviş Muhammed’i Anma Akşamında Buluştuk //

1755 Arguvan İsa Köy doğumlu olan arkasında öğüt edici yüzlerce eser bırakan ‘’Derviş MUHAMMED’’ 16 Kasım 2013- akşamı Hacı Bektaş Kültür Vakfı’’nda coşkuyla anıldı..

Yoğun duyarlı bir kalabalık izleyici karşısında saygıyla sunulan anı övgüye değerdi..

258. yıl gibi bir aradan sonra da olsa, eserleri ile ‘sanat dünyasının ‘’ölümsüz bir düşünürü Derviş MUHAMMED geç de kalınmış olsa güzel bir ortamda saygıyla anıldı..

O nedenle; AAKDD Başkanı Sayın ‘’Asim AYDOĞDU yönetici arkadaşları ve katkı sunan herkese,sanat dünyası adına teşekkür ediyorum..

Sayın Asim AYDOĞDU yedincisini hazırladığı bu güzel etkinliklerle ‘’edebiyat sanat insanlarını bu tip etkinliklerle ‘’anma ve tanıtmakla çok önemli bir hizmette bulunduğunu görerek duyarak’’ da tanık oluyoruz.. Özellikle bu duyarlı çalışmalarından dolayı kendisine ve yol arkadaşlarına kolaylıklar diliyor, yolları açık ve aydınlık olsun ediyorum..

-Program :

- Konuşmacılar:

-Ali Rıza UĞURLU

-Süleyman KILIÇ

- Armağan Coşkun ELÇİ : Doç. Dr .Gazi Üniversitesi

- Sevinç Yücel : (Şiir) okudu

-Hakan Güler : (Şiir) okudu

- Sayın Gülhan BİRSÖZ hanımın sunduğu program, Sayın Sanatçı Erhan YILMAZ ın sazı ve güzel yorumu ile okuduğu ‘’Derviş Muhammed deyişleri ve Arguvan türküleriyle de güzel bir gece kapatılmış oldu..

Saygılarımla..

aliriza
aliriza
aliriza
aliriza
aliriza
aliriza
aliriza
aliriza
aliriza
aliriza
aliriza
aliriza

Tags: Sair  Yazar  Aliriza UGURLU  Ankara  Arguvan  Dernek  Ozan  Anma  Program  Resim  
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Arguvan Radyosu- Facebook Grubumuz

Perşembe, 24. Mayıs 2018

Review www.arguvanradyosu.com on alexa.com Google